Všeobecné obchodní podmínky pro nákup v internetovém obchodě Sport-world.cz

Tyto obchodní podmínky (dále jen „obchodní podmínky“) obchodní společnosti Sports and city fashion group, s.r.o. , se sídlem Rybná 716/24, 110 00  Praha 1, identifikační číslo: 03044416, zapsané v obchodním rejstříku vedeném v Praze, spisová značka C 226835 (dále jen „prodávající“) upravují v souladu s ustanovením § 1751 odst. 1 zákona č. 89/2012 Sb., občanský zákoník (dále jen „občanský zákoník“) vzájemná práva a povinnosti smluvních stran vzniklé v souvislosti nebo na základě kupní smlouvy (dále jen „kupní smlouva“) uzavírané mezi prodávajícím a jinou fyzickou osobou (dále jen „spotřebitel“) prostřednictvím internetového obchodu prodávajícího. Internetový obchod je prodávajícím provozován na webové stránce umístněné na internetové adrese www.sport-world.cz (dále jen „webová stránka“), a to prostřednictvím rozhraní webové stránky (dále jen „webové rozhraní obchodu“).

1. Objednávka

Objednání zboží je možné pouze prostřednictvím internetového obchodu www.sport-world.cz (dále jen „e-shop“). Pro objednání si spotřebitel vybere zboží, řádně vyplní objednávkový formulář a objednávku prostřednictvím webového formuláře odešle.

Objednávka musí obsahovat následující údaje:

 • Jméno a příjmení spotřebitele
 • Adresu spotřebitele (město, ulice, číslo popisné, psč)
 • Druh, množství a cenu zboží
 • Telefonický a e-mailový kontakt
 • V případě OSVČ nebo právnické osoby musí kupující kontaktovat prodávajícího na e-mail obchod@sport-world.cz nejpozději před expedicí zboží a uvést IČ, DIČ, plátci DPH uvadí IČ DPH. Bez těchto údajů bude objednávka odeslaná jako soukromé osobě. Pozdější oprava FA není možná.

Veškeré objednávky přijaté přes e-shop, elektronickou formou na emailovou adresu, či přijaté telefonicky jsou považovány za závazné, nejsou-li stornovány do 19:00 dne uskutečnění objednávky.

Odesláním objednávky zákazník potvrzuje souhlas s kompletním zněním obchodních podmínek platných pro e-shop www.sport-world.cz v okamžiku provedení objednávky. Současně akceptuje ceny, které jsou platné v okamžiku odeslání objednávky a dodací lhůtu 14 dní. Dodací doba je obvykle mnohem kratší - o konkrétním čase dodání Vás budeme informovat po ověření dostupnosti zboží v našem skladu nebo skladu našich partnerů.

Faktura je generována elektronicky na základě informací od přepravce o převzetí zásilky a příjde Vám na email uvedený u objednávky. Zároveň slouží jako záruční list.

Kupující souhlasí s použitím komunikačních prostředků na dálku při uzavírání kupní smlouvy. Náklady vzniklé kupujícímu při použití komunikačních prostředků na dálku v souvislosti s uzavřením kupní smlouvy (náklady na internetové připojení, náklady na telefonní hovory) hradí kupující.

Možnosti objednání

 • elektronickou objednávkou – přes e-shop www.sport-world.cz (doporučený způsob)
 • elektronickou poštou – emailem na objednavky@sport-world.cz
 • telefonicky – +420 728 819 845

Zrušení objednávky ze strany prodejce

Prodávající si vyhrazuje právo zrušit objednávku nebo její část v těchto případech:

 • zboží se již nevyrábí nebo nedodává
 • cena zboží se výrazným způsobem změnila

V případě, že taková situace nastane, se prodávájící zavazuje, že bude prodávajícího neprodleně kontaktovat telefonicky nebo e-mailem s doporučením dalšího postupu (náhrada objednaného zboží jiným, zrušení části objednávky, zrušení objednávky apod.). Pokud již došlo u objednávky k platbě, bude Vám přeplatek obratem přeposlán na účet. V případě, že finální objednávka bude dražší, bude Vám rozdíl dán k úhradě.

Právo spotřebitele odstoupit od kupní smlouvy

Spotřebitel má možnost odstoupit od kupní smlouvy bez udání důvodu do třiceti (14) dnů od převzetí zboží dle § 53 odst. 7 občanského zákoníku. Odstoupení od kupní smlouvy může spotřebitel zasílat na adresu elektronické pošty prodávajícího obchod@sport-world.cz. Pro odstoupení od kupní smlouvy může spotřebitel využit vzorový formulář poskytovaný prodávajícím. Peníze za plnou kupní cenu zboží budou zaslány na daný účet nejpozději do 10 pracovních dnů po fyzickém obdržení zboží. Číslo účtu uvádějte kompletní, včetně části před pomlčkou a kódu banky.

Peníze nelze vrátit poštovní poukázkou.

Vrácení zboží

Vrácené zboží nebude převzato, pokud nebudou splněny následující podmínky:

 • Zboží nesmí být použito ani žádným způsobem poškozeno.
 • Zboží musí být v obalu umožňujícím bezpečnou a kompletní přepravu (včetně celého příslušenství, apod.).
 • Společně s vraceným zbožím je třeba zaslat také vytištěnou fakturu, která Vám byla doručena emailem.
 • Poštovné spojené se zasláním zboží zpět k prodejci hradí spotřebitel, vracené zboží by mělo být při přepravě pojištěno.
 • Zboží nesmí být zasíláno na dobírku. Zásilka zaslaná na dobírku nebude přijata.

V případě nesplnění některé z výše uvedených podmínek nebudeme moci akceptovat odstoupení od spotřebitelské smlouvy a zboží bude vráceno zpět kupujícímu.

2. Ceny

Všechny ceny jsou smluvní a jsou vždy aktuální a platné v okamžiku odeslání objednávky. Ceny jsou konečné včetně DPH.

Akční ceny platí do vyprodání zásob popř. po dobu časově určenou.

3. Způsob dodání zboží

Zboží odesíláme do 48 hodin (v pracovní dny) po obdržení závazné objednávky. Zásilka je podána jako obchodní balík s garantovaným dodáním do druhého pracovního dne od odeslání. Zboží bude doručeno na dodací adresu uvedenou v objednávce.

V případě, že vybrané zboží nebude na skladě, bude Vás kontaktovat pracovník internetového obchodu a domluví s Vámi výměnu za jiný druh zboží, popř. zrušení objednávky daného zboží.

4. Převzetí zboží

Kupující při převzetí zboží ve vlastním zájmu zkontroluje neporušenost přepravního obalu. Pokud se objeví poškození obalu, sepíše s dopravcem protokol o poškození zásilky. Kupující by měl po převzetí zásilky zkontrolovat správnost i kompletnost dodaného (objednaného) zboží dle přiložené faktury a v případě nesrovnalostí ihned (buď telefonicky nebo emailem) informovat pracovníky internetového obchodu.

V případě, že si zákazník objednané zboží nevyzvedne ve lhůtě stanovené dopravcem a požádá o opětovné odeslání zásilky, bude mu účtováno poštovné dle zvoleného dopravce ve výši dle bodu 5.

5. Možnosti platby

Dobírka

Nejpoužívanější způsob platby. Peníze za zboží platíte až při převzetí zboží poštovnímu doručovateli, na poště nebo pracovníkovi kurýrní služby.

Bankovní převod

Po obdržení Vaší objednávky Vám zašleme e-mail s číslem účtu a variabilním symbolem pro platbu. Ihned po obdržení Vaší platby na účet prodávajícího bude zboží odesláno.

  Poplatek
Převodem na bankovní účet
č. účtu 2000600937/2010 vedený u FIO Banka.
BEZ POPLATKU
Dobírka
Zaplacení zásilky při převzetí zboží.
30 Kč

poplatky za platby jsou uvedeny včetně DPH 21%

6. Možnosti dopravy

  Cena dopravy
Kurýrní služba INTIME
 
109 Kč
Česká pošta - Balík do ruky
 
129 Kč
Česká pošta - Balík na poštu
 
119 Kč
Uloženka - Osobní odběr na výdejním místě
114 výdejních míst: Seznam výdejních míst
69 Kč
Zásilkovna - Osobní odběr na výdejním místě
162 výdejních míst: Seznam výdejních míst
69 Kč

dopravné je uvedeno včetně DPH 21%

7. Ochrana osobních údajů

Informace o zákaznících jsou uchovávány v souladu s platnými zákony České republiky, zejména se zákonem o ochraně osobních údajů č. 101/2000 Sb. ve znění pozdějších dodatků a předpisů. Spotřebitel uzavřením smlouvy souhlasí se zpracováním a shromažďováním svých osobních údajů v databázi prodávajícího po úspěšném splnění smlouvy a to až do doby jeho písemného vyjádření nesouhlasu s tímto zpracováním.

Spotřebitel má právo přístupu ke svým osobním údajům, právo na jejich opravu včetně dalších zákonných práv k těmto údajům. Osobní údaje je možno na základě písemné žádosti zákazníka odstranit z databáze. Osobní údaje zákazníků jsou plně zabezpečeny proti zneužití. Osobní údaje zákazníků dodavatel nepředává žádné další osobě. Výjimku představují externí dopravci, kterým jsou osobní údaje zákazníků předávány v minimálním rozsahu, který je nutný pro doručení zboží.

Jednotlivé smlouvy jsou po svém uzavření provozovatelem archivovány, a to ve formě elektronické a jsou přístupné pouze provozovateli obchodu.


Kontaktujte nás

 • Máte dotaz ke zboží nebo objednávce? Neváhejte nás kontaktovat!
 • +420 728 819 845

Proč nakoupit u nás

 • 100% Originální zboží od prověřených značek
  Vybírejte z široké nabídky, přes 2 500 produktů ověřených značek
 • Doprava zdarma u objednávek nad 2 500 Kč
  Využijte možnosti nechat si zakoupené zboží zaslat zdarma
 • Garance vrácení zboží do 21 dnů
  Nabízíme rozšířenou dobu pro vrácení zboží
 • 350 výdejních míst
  Zboží si můžete vyzvednout ve kterémkoliv z 350 výdejních míst