Reklamační řád

Reklamační řád je nedílnou součástí Všeobecných obchodních podmínek prodávajícího Sports and city fashion group, s.r.o. , IČ 03044416, se sídlem Rybná 716/24, Staré Město, 110 00 Praha 1, který provozuje internetový obchod www.sport-world.cz. Kupující je povinen se seznámit s Reklamačním řádem a Všeobecnými obchodními podmínkami ještě před odesláním závazné objednávky.

Jako doklad o záruce vystavuje sport-world.cz ke každému zakoupenému zboží nákupní doklad (fakturu) se zákonem stanovenými údaji pro uplatnění reklamace (název zboží, cena, množství, katalogové číslo, datum prodeje).

1. Záruční podmínky

Záruční lhůta začíná plynout dnem převzetí zboží. Kupujícímu se doporučuje, aby při převzetí zásilky od přepravce, zkontroloval stav zásilky (poškození krabice). Kupující je oprávněn odmítnout převzetí zásilky, která jeví známky poškození. Pokud takto poškozenou zásilku převezme, je nezbytné poškození sepsat v předávacím protokolu přepravce. Na pozdější reklamaci v tomto ohledu nebude brán zřetel.

Zákonem stanovená minimální zákonná záruční lhůta pro koncového zákazníka je 24 měsíců. Pokud je na produkt poskytována delší záruční doba, je vyznačena na dodacím listu, případně v záručním a dodacím listu. V případě, že se během této doby vyskytne vada na výrobku má kupující právo na reklamaci.

V případě, že věc při převzetí spotřebitelem není ve shodě s kupní smlouvou, má spotřebitel právo na to, aby prodávající bezplatně a bez zbytečného odkladu věc uvedl do stavu odpovídajícího kupní smlouvě, a to podle požadavku spotřebitele buď výměnou věci, nebo její opravou; není-li takový postup možný, může spotřebitel požadovat přiměřenou slevu z ceny věci nebo od smlouvy odstoupit. To samozřejmě neplatí, pokud spotřebitel před převzetím věci o rozporu s kupní smlouvou věděl nebo rozpor s kupní smlouvou sám způsobil.

Záruka se nevztahuje na škody způsobené:

 • Prokazatelně neodborným použitím produktu, nebo použitím produktu pro jiné účely, než pro jaké byl zhotoven.
 • Mechanickým poškozením nebo opotřebením. Záruka se nevztahuje na běžné opotřebení věci (nebo jejích dílů) způsobené používáním. Kratší životnost výrobku nelze tedy považovat za vadu a nejde ani reklamovat.
 • Živelnými pohromami (vodou, ohněm, bleskem), nebo jinými vnějšími vlivy.
 • Záruční doba všem osobám, používajícím výrobek pro účel podnikání nebo obchodu s daným výrobkem, není stanovena Občanským zákoníkem a stanovuje ji konkrétní dovozce zboží do ČR. Záruční doba uvedená na našich stránkách je určena pro koncové zákazníky, nikoliv pro firmy (nákup na IČ).

2. Postup při reklamaci

V případě, že zboží reklamujete, okopírujte prosím fakturu, popř. napište Vaše jméno, adresu, telefon, číslo objednávky (faktury) a spolu s fotografií reklamovaného produktu (s detailem na vadu) zašlete na emailovou adresu reklamace@sport-world.cz. Po přijetí fotodokumentace Vám bude zasláno předběžné vyjádření o reklamaci. V případě kladného předběžného vyjádření poté prosím zboží zašlete na adresu uvedenou na faktuře (popř. na našich stránkách) spolu s okopírovanou fakturou. Pokud reklamujete více zboží, je nutné připravit dokumentaci na každé zvlášť.

3. Vyřízení reklamace

Na vyřízení reklamace má prodávající 30 dnů od převzetí zboží. V případě, že reklamace bude oprávněná, má kupující právo na úhradu nutných nákladů, zejména poštovného , které uhradil při odeslání reklamovaného zboží. V tom případě oskenujte podací lístek a zašlete na náš kontaktní email reklamace@sport-world.cz.

V případě , že výrobce reklamaci uzná bude částka vrácena na Vámi uvedený účet. Po vyřízení reklamace se záruční doba prodlužuje o dobu trvání reklamace.. V případě neoprávněné reklamace se záruční doba neprodlužuje. Byla-li reklamace zboží v zákonné lhůtě vyřízena výměnou zboží za nové, začne záruční doba běžet znovu od data vyřízení reklamace.

V případě nedodržení reklamačního řádu si Sport-world.cz vyhrazuje právo reklamaci nepřijmout. Chybně reklamované zboží je v takovém případě možné vyzvednout pouze osobním odběrem na adrese Sports and city fashion group, s.r.o., Rybná 716/24, Staré Město, 110 00 Praha 1 - po předchozí domluvě. Zákazník může požádat o doručení zásilky na jím uvedenou adresu dle platných způsobů dopravy obchodu.

4. Závěrečné ustanovení

Tento reklamační řád je platný od 1.6.2014. Je k dispozici v sídle firmy nebo jako dokument na www.sport-world.cz.


Kontaktujte nás

 • Máte dotaz ke zboží nebo objednávce? Neváhejte nás kontaktovat!
 • +420 728 819 845

Proč nakoupit u nás

 • 100% Originální zboží od prověřených značek
  Vybírejte z široké nabídky, přes 2 500 produktů ověřených značek
 • Doprava zdarma u objednávek nad 2 500 Kč
  Využijte možnosti nechat si zakoupené zboží zaslat zdarma
 • Garance vrácení zboží do 21 dnů
  Nabízíme rozšířenou dobu pro vrácení zboží
 • 350 výdejních míst
  Zboží si můžete vyzvednout ve kterémkoliv z 350 výdejních míst